Jazyková globalizácia na internete

Dátum: 14.7.2014
Podľa posledných prieskumov UNESCO, 80% všetkého obsahu na internete je v 10 svetových jazykoch.

V súčasnosti sa na svete hovorí približne 6 000 jazykmi. Odhaduje sa, že do konca storočia takmer polovica z nich úplne zanikne. Jedným z hlavných dôvodov je rastúca počítačová gramotnosť a prístup k internetu. Online dominancia niektorých jazykov je zjavná. Najmenej 80% všetkého obsahu na internete je v jednom z nasledujúcich jazykov: Angličtina, Čínština, Španielčina, Japončina, Portugalčina, Nemčina, Arabčina, Francúzština, Ruština a Kórejčina.

Viaceré medzinárodné organizácie vrátane UNESCO sa snažia bojovať proti úbytku  jazykovej diverzity na internete. Zatiaľ sa tento boj javí ako boj s veternými mlynmi.

V prípade, že aj Vy chcete prispieť do tohto boja a rozšíriť obsah webu o texty napísané v menej bežných jazykoch, neváhajte sa na nás obrátiť. Naša široká základňa prekladateľov určite naplní Vaše požiadavky.

 

Novinky

18.3.2015

Terminologické slovníky pre Vašu firmu

Zadávate realizáciu prekladov vo Vašej firme Vašim zamestnancom pretože sa obávate, že externý prekladateľ nepozná Vaše firemné špecifické technické výrazy? Existuje aj iné riešenie...
13.2.2015

Špecialisti na technické preklady

Hľadáte kvalitný technický preklad?
16.10.2014

Zmena prevádzkovej doby

POZOR ! Od januára 2015 sa mení naša prevádzková doba.
14.7.2014

Jazyková globalizácia na internete

Podľa posledných prieskumov UNESCO, 80% všetkého obsahu na internete je v 10 svetových jazykoch.

viac