Využite CAT nástrojov pri preklade

Čo je to CAT softvér?

CAT je skratka pre „Computer Assisted Translation“. Tieto softvérové nástroje sa používajú v prípade objemných prekladov alebo prekladov, kde sa veľká časť slov opakuje a kde je nevyhnutné dodržať terminologickú konzistentnosť textu.

CAT nástroje, ako je Trados, Transit či Multitrans, fungujú na princípe prekladovej pamäte. Ide o pomerne nové pomôcky pre prekladateľov, ktoré proces prekladu nielen významne zrýchľujú, ale aj skvalitňujú. Ide o oblasť, ktorá sa neustále rozvíja, a preto sú tieto nástroje z roka na rok dokonalejšie. Najväčšou prednosťou CAT nástrojov je dokonalé dodržiavanie používanej terminológie (terminologické slovníky), možnosť maximálneho využitia starších prekladov (prekladová pamäť) v rámci rovnakej témy a súčasne možnosť veľmi dobrej spolupráce viacerých prekladateľov pracujúcich spoločne na tom istom prekladovom projekte. Práve vďaka CAT nástrojom môžeme dodať preklad rýchlejšie a lacnejšie.

 

Novinky

18.3.2015

Terminologické slovníky pre Vašu firmu

Zadávate realizáciu prekladov vo Vašej firme Vašim zamestnancom pretože sa obávate, že externý prekladateľ nepozná Vaše firemné špecifické technické výrazy? Existuje aj iné riešenie...
13.2.2015

Špecialisti na technické preklady

Hľadáte kvalitný technický preklad?
16.10.2014

Zmena prevádzkovej doby

POZOR ! Od januára 2015 sa mení naša prevádzková doba.
14.7.2014

Jazyková globalizácia na internete

Podľa posledných prieskumov UNESCO, 80% všetkého obsahu na internete je v 10 svetových jazykoch.

viac